Фудбал
12. July 2017 - 8:22

ЛШ: Убедливи победи на фаворитите

Фудбалерите на Партизан, Ријека, Салцбург и Карабаг се стекнаа со предност во однос на опонентите по првите натпревари од второто квалификациско коло во Лигата на шампионите.
 
Хрватскиот шампион Ријека со 2-0 славеше во дуелот против ТНС од Велс. Македонските репрезентативци Ристовски и Жута беа во стартниот состав на Ријека.
Идентична победа како Ријека забележа и Партизан. Српскиот првак, во балканското дерби славеше над Будуќност од Подгорица.