Фудбал
15. March 2016 - 9:34

ЛШ: Сити пишува историја!

Фудбалерите на Манчестер Сити за првпат во својата историја се пред пласман во 1/4 финалето од Лигата на шампионите откако вечерва ќе го одиграат реванш дуелот со Динамо Киев откако на првата средба славеа со 3-1.

Многу понеизвесно ќе биде во Мадрид каде Атлетико и ПСВ Ајднховен ќе стартуваат од 0-0.  Секој гол на гостите може да го направи овој дуел многу интересен и неизвесен. 
Почетокот на натпреварите е во 20.45ч. 
Утре се играат уште две средби.