Фудбал
30. November 2020 - 10:30

ЛШ: Шкупи се пласира во главната фаза

Екипата на  Шкупи, со убедлива победа од 3:0 против Блу Меџик Даблин  се пласира во главните квалификации во ЛШ во футсал.
 
Избраниците на Зоран Лекиќ, до победата сепак дојдоа потешко од очекувањата. Ирците со цврста игра ја оправдаа шампионската титула во својата земја. Водството за Шкупи го обезбеди  Сефери во 6.минута и тоа од пенал, откако  голманот Сантос грубо стартуваше врз него и беше исклучен. Вториот гол беше автогол на Лемес Сораес во 32.минута. Додека Незири беше стрелец на третиот гол во самиот финиш на мечот.