Фудбал
17. October 2017 - 22:44

ЛШ: Ливерпул „се прошета“ низ Људски Врт

Фудбалерите на Ливерпул ја постигнаа најубедливата победа на вечерва одиграните дуели од 3.коло од Лигата на шампионите. Тие вечерва на гостувањето кај Mарибор победија со 7:0. Стрелци на головите беа: Салах (2), Фирмино (2), Кутињо, Чемберлен и Арнолд-Александар.
 
Резултати на дуелите од 3.коло:
Е група: Марибор - Ливерпул 0:7, Спартак Москва - Севиља 5:1.
Табела: Ливерпил 5 бодови, Спартак 5, Севиља 4, Марибор 1.
Ф група: Манчестер Сити - Наполи 2:1, Феенорд - Шахтјор 1:2.
Табела: Манчестер Сити 9, Шахтјор 6, Наполи 3, Феенорд 0.
Г група: Монако - Бешикташ 1:2, Лајшциг - Порто 3:2.
Табела: Бешикташ 9, Лајпциг 4, Порто 3, Монако 1. 
Х група: Реал М. - Тотенхем 1:1, АПОЕЛ - Борусија Дортмунд 1:1.
Табела: Тотенхем 7, Реал Мадрид 7, Борусија Д. 1, АПОЕЛ 1.