Фудбал
13. September 2017 - 9:49

ЛШ: Ливерпул ја пречекува Севиља, Тотенхем домаѓин на Борусија Д.

Во фудбалската Лига на шампиони вечерва ќе се играат нови осум средби од 1.коло во групната фаза. 
 
Дуелите кои ќе привлечат поголемо внимание ќе се играат во Англија, каде Ливерпул ќе го пречека составот на Севиља, а Тотенхем ќе биде домаќин на „милионерите“ од Дортмунд. 
 
Актуелниот шампион Реал пред својата публика е апсолутен фаворит во мечот против АПОЕЛ. 
 
 
Двојки за денешните средби во Лигата на шампионите:
 
Е група: Марибор - Спартак Москва и Ливерпул - Севиља
 
Ф група: Шахтјор Донецк – Наполи и Феенорд - Манчестер Сити
 
Г група: Лајпциг - Монако и Порто - Бешикташ
 
Х група: Тотенхем - Борусија Дортмунд и Реал Мадрид - АПОЕЛ Никозија