Фудбал
30. July 2015 - 9:21

ЛШ - квалификации: Партизан одигра нерешено со Стеауа, Селтик минимално го победи Карабах

Фудбалерите на Партизан одиграа нерешено на гостувањето кај романскиот тим Стеауа, додека шкотски Селтик го победи Карабах.
 
Резултати на натпреварите одиграни вчеравечер:
 
ХЈК (Финска) – Астана (Казахстан) 0:0,
 
Салзбург (Австрија) – Малме (Шведска) 2:0,
 
Стеауа (Романија) – Партизан (Србија) 1:1,
 
Селтик (Шкотска) – Карабах (Азербајџан) 1:0,
 
Лех (Полска) – Базел (Швајцарија) 1:3,
 
Рапид Виена (Австрија) – Ајакс (Холандија) 2:2.
 
На дуелите во вторникот беа постигнати следниве резултати:
 
Динамо Загреб (Хрватска) – Молде (Норвешка) 1:1,
 
Видеотон (Унгарија) – БАТЕ Борисов (Белорусија) 1:1,
 
ЦСКА Москва (Русија) – Спарта Прага (Чешка) 2:2,
 
Милсами (Молдавија) – Скендербег (Албанија) 0:2,
 
Макаби (Израел) – Викторија Плзен (Чешка) 1:2,
 
Панатинаикос (Грција) – Бриж (Белгија) 2:1,
 
Фенербахче (Турција) – Шахтјор Доњецк (Украина) 0:0,
 
Митјиланд (Данска) – АПОЕЛ (Кипар) 1:2,
 
Јанг Бојс (Швајцарија) – Монако (Франција) 1:3.
 
Реваншите се идниот вторник и среда.