Фудбал
8. March 2018 - 9:57

ЛШ: Јуве и Сити во четвртфиналето

Фудбалерите на Јувентус направија вистински подвиг во Лондон каде славеа со 2-1 против Тотенхем и се пласираа во следната фаза од ЛШ откако во првиот дуел резултатот беше 2-2.
Сон ги доведе домашните до водство од 1-0 по одличната игра на Тотенхем во првиот дел.
Но првиот удар на старата дама во вториот дел упатен од Гонзало Игуаин донесе израмнување а вториот Аргентинец во тимот на Јуве, Дибала го направи целосниот пресврт.
Во Манчестер Сити загуби со 2-1 од Базел но оди понатаму благодарение на победата од првата средба во Швајцарија.

https://