Ракомет
12. February 2018 - 10:13

ЛШ: Голот на Дибиров во Топ 5

По одличната серија од 15 средби без пораз, Вардар го положи оружјето во Барселона каде загуби со 29-28. 

Црвено-црните имаа и светли моменти  па ЕХФ одлучи голот на Тимур Дибиров против Каталонците да го прогласи за еден од најдобрите 5 во викенд колото во Лигата на шампионите.