Loading Video...
Ракомет
3. December 2017 - 19:35

ЛШ: Европскиот првак триумфално против Кристианштад

Црвено црните славеа против Кристианштад убедливо со 31-15 а убедливата победа ја најави Штербик со прекрасните интервенции уште во првите 20-тина минути кога имаше 15 одбрани.