Фудбал
14. December 2020 - 13:25

ЛШ: Барселона против ПСЖ ќе се бори за влез во четвртфиналето

Неколку интересни дуели во осминафиналната фаза од ЛШ. Дербито е помеѓу Барселона и ПСЖ на 16. февруари наредната година, а внимание привлекуваат и дуелите Порто Јувентус и Лајпциг - Ливерпул.