Фудбал
7. August 2018 - 17:45

ЛШ: Австријците возбудени пред дуелот со Шкендија

Фудбалерите на Шкендија попладнево отпатуваа за Австрија каде утревечер го играат првиот меч од третото квалификациско коло за со домашниот Салцбург, од чии редови на прес конференцијата посакаа победа без примен гол против македонскиот првак.

                        Австријците се оптимисти  но признаа дека направиле сериозни  подготовки за пресметката со носителот на двојната круна од Македонија:

            „Нашата цел е да ја поминеме оваа рунда и го совладаме противникот. Се чувствуваме подготвени за ривалот. Ако сакаме да се однесуваме европски, мораме да го прифатиме овој предизвик

„Многу е важно за нас да не примиме гол. Ние сме силни на домашен терен пред нашите верни навивачи и ќе дадеме се од себе во текот на утрешниот меч".