Свет
18. јуни 2017 - 16:47

Лондон - се зголемува број на загинати во огнената катастрофа

Се зголемува бројот на жртви во пожарот што пред неколку дена избувна во Гренфел Тауер во Лондон. Според последните информации  на британските власти 58 лица загинале. Во мегувреме продолжува истрагата за причината за трагедијата.