Љубов или лудило: Тоа што овој пилот го приреди за Валентајн е романтично, но и ризично | Сител Телевизија
Живот
14. February 2018 - 21:46

Љубов или лудило: Тоа што овој пилот го приреди за Валентајн е романтично, но и ризично

Пилот на компанијата „Вирџин атлантик“ изведе посебен лет над Атлантскиот Океан.

Во духот на Денот на вљубените пилотот на „ербас А330“ нацрта срце на небото.

Иако неговиот потег е романтичен, сепак е ризично вака да си “игра“ межу облаците.