Фудбал
24. January 2018 - 14:44

Лига на нации:Македонија во група со Ерменија

Во Лозана денеска беа извлечени групите за новото натпреварување Лига на нации.
Македонија која е во Д-кластерот по квалитет ќе игра во група заедно со Ерменија, Лихтенштајн и Гибралтар:

Д-кластер

Група 1: Грузија, Летонија, Казахстан, Андора

Група 2: Белорусија, Луксембург, Молдавија, Сан Марино

Група 3: Азербејџан, Фарски острови, Малта, Косово

Група 4: Македонија, Ерменија, Лихтеншатјн, Гибралтар

Натпреварите стартуваат наредниот септември а плеј-офот во кој ќе играат прваците од четирите групи е закажан за март 2020 година.