Loading Video...
Фудбал
13. October 2020 - 19:56

Лига на нации: Да се победи Грузија за прво место во групата

Македонската фудбалска репрезентација утревечер во 20.45ч  во директен дуел за првото место во групата ја пречекува селекцијата на Грузија со која ќе игра и во баражот за учество на следното ЕП.  Селекторот Ангеловски нема да може на дел од репрезентативците но очекува победа за освојување првото место во групната фаза.