Фудбал
11. January 2018 - 9:53

Лига куп: Лондонското полуфинале без голови

Екипите на Челзи и Арсенал одиграа 0-0 во првата полуфинална пресметка од лига купот и го одложија возбудувањето за во реваншот на 24.јануари на „Емирати“.

Во првото полуфинале Манчестер Сити обезбеди предност во дуелот со Бристол сити.