Фудбал
29. October 2015 - 7:57

Лига куп: Елиминиран и Манчестер Ј.

Фудбалерите на Манчестер Ј. се елиминирани во Лига купот на Англија од второлигашот Мидлсборо откако во пенал рулетот промашија два удари од белата точка. 

Голманот на гостите Мехијас обезбеди 0-0 и одбрани два удари од белата точка на Руни и Карик со што Мидлсборо се пласира во 1/4 финалето.