Фудбал
12. February 2018 - 9:59

Леванте на Барди загуби на „Местаља“

Фудбалерите на Леванте гостуваа кај Валенсија во викенд колото во Шпанија и се поразени со 3-1 во мечот на кој нашиот интернационалец Енис Барди одигра 20 минути.

Со оваа победа Валенсија се искачи на 3. место на шпанската табела со бод повеќе од Реал.