Џет-Сет
23. March 2017 - 10:48

Лепа Брена заминува, се повлекува од јавноста

Најголемата балканска музичка ѕвезда Лепа Брена веќе неколку недели не е во Србија, ниту се појавува во јавноста. Српските медиуми пишуваат дека Брена има голема причина за тоа.
 
Пејачката мометално престојува во Мајами, каде ќе се задржу некое време, а зошто се повлекла од јавноста открива извор близок до пејачката.
 
-Лепа Брена во наредниот период нема да се појавува во јавност. Таа на големо работи на подготовката на новиот албум кој ќе биде еден од најдобрите во нејзината кариера. Моментално престојува во Мајами каде ќе се задржи уште неколку недели, вели доброинформиран извор.