Живот
8. February 2018 - 11:37

Лепа Брена во љубовна врска со Саша Поповиќ

Српската пејачка Лепа Брена во 1986 година ја започна љубовна врска со успешниот тенисер Боба Живојиновиќ.

Но во шоуто „Фарма“ пејачката Весна Вукелиќ открила дека Брена била во врска со директорот на Гранд продукција, Саша Поповиќ а познатата двојка дури и живееле заедно. Брена не реагирала на ова тврдење, но и денес таа и Саша се блиски пријатели и соработници.