Кошарка
19. November 2020 - 10:09

Лејкерс го потврди доаѓањето на Шредер

Кошаркарот Денис Шредер официјално стана нов играч на Лос Анџелес лејкерс.

Во замена за Германецот, Лејкерси во Оклахома го испратија Дени Грин и ги отстапија правата за ангажман на Џејден МекДаниелс.

Сезоната 2019/20, Шредер ја заврши со просек од 18,9 поени, 4 асистенции и 3,6 скока по натпревар.