Фудбал
25. February 2016 - 10:21

ЛЕ: Реванш дуели од 1/16 финалето

Во фудбалската Лига Европа вечерва ќе се одиграат 15 реванш дуели од 1/16 финалето, а пласман во следната рунда има обезбедено само тимот на Брага, кој вчера во реваншот дома одигра 2:2 со Сион, но благодарение на победата од 2:1 со вкупни 4:3 го елиминира ривалот.

Двојки за вечерашните дуели:
17:00 часот: Локомотив Москва - Фенербахче (0:2 прв натпревар),

19:00 часот:  Шалке – Шахтјор (0:0),

Атлетик Билбао – Олимпик Марсеј (1:0)

Ливерпул – Аугсбург (0:0),

Краснодар – Спарта Прага (0:1),

Лацио – Галатасарај (1:1),

Баер – Спортинг (1:0),

Рапид Виена – Валенсија (0:6).

21:05 часот: Тотенхем – Фиорентина (1:1),

Порто – Борусија Дортмунд (0:2),

Наполи – Виљареал (0:1),

Базел – Сент Етиен (2:3),

Молде – Севиља (0:3)

Олимпијакос – Андерлехт (0:1)

Манчестер Јунајтед – Митјиланд (1:2).