Фудбал
19. јуни 2017 - 13:59

ЛЕ: Работнички во Сан Марино, Шкендија против Дачија

На ждрепката во Нион денеска беа извлечени и двојките за квалификациските рунди во Лига Европа.  Како еден од носителите ФК Работнички   за противник го доби Тре Пене од Сан Марино. Шкендија има потежок противник во името на вицешампионот на Молдавија Дачија Кишињев. 

 
Првите натпревари се играат на 29 јуни, а реваншите една недела подоцна, на 6 јуни.