Фудбал
30. јуни 2017 - 8:30

ЛЕ: Работнички победи во Сан Марино

Екипата на Работнички победи на првиот натпревар од квалификациите од 1.коло во Лига Европа. Синоќа на гости Работнички го совлада тимот на Тре Пене од Сан Марино со 1-0, а стрелец на голот беше Митрев во 90 минута.

Од другите македонски екипи: Шкендија во Струмица ја победи Дачија со 3:0, додека Пелистер на гостувањето во Полска загуби од Лех со 4:0.
Реванш натпреварите се играат на 6.јули.