Фудбал
24. November 2017 - 9:29

ЛЕ: Партизан во следната фаза, бод за Звезда

Српските клубови Партизан и Ц.Звезда со различен успех настапија во Лига Европа. 

Црно-белите го совладаа Јанг Бојс со 2-1 и обезбедија настап во 1/16 финалето на второто по вредност клубско натпреварување додека Звезда ремизираше со БАТЕ во Борисов во меч без голови и ќе реашава за втората позиција во директен дуел со Келн кој го изненади Арсенал.