Фудбал
14. July 2017 - 14:07

ЛЕ: На Шкендија и се „мести“ Норчепинг

Фудбалерите на Шкендија и Работнички ги дознаа противниците за 3. квалификациска рунда од Лигата на шампионите. 

Доколку тетовчани го минат Хелсинки против кого остварија победа од 3-1 во следната рунда би можеле да играат против шведскиот претставник Норчепинг кој по првото коло има предност од 2-1 против екипата на Тракаи од Литванија.