Фудбал
11. July 2019 - 19:48

ЛЕ: „Лавовите“ немоќни против Алашкерт

Екипата на Македонија ЃП со негатива од 3-1 се враќа од Ерменија каде во рамките на Лига Европа му гостуваше на Алашкерт.
Ерменците први го отворија резултатот со погодокот на Танков во 16м.  Откако Јашаровски во 60м израмни на 1-1 гостите се понадеваа на поволен резултат од ова тешко гостување. Но за кратко бидејќи Алашкерт набрзина врати преку Секулиќ а конечните 3-1 ги постави Бјанор во 81м.
Реваншот се игра за 7 дена во Скопје.