Фудбал
4. August 2016 - 21:47

ЛЕ - 3.коло квалификации: Шкендија избори плеј оф

Македонскиот преставник во Лига Европа тетовска Шкендија вечерва го загуби реваншот од 3.коло од квалификациите со 1:0, но благодарение на победа постигната пред седум дена во Скопје од 2:0 Шкендија со вкупни 2:1 избори пласман во баражот од Лига Европа.
Единствениот гол за Млада Болеслав во 82.минута го постигна капитенот Лукаш Магера.
 
Извлекувањето на двојките за баражот (плеј офот) ќе се одржи утре во Нион.