Ракомет
9. April 2016 - 8:43

Лазаров: Со Тунис ќе одиграме поквалитено и подобро

Полската репрезентација вложи огромни напори да го запре нашиот капитен на дуелот одигран синоќа. Победата на ривалот покажува дека сепак одиграле како што посакувале, а Кирил Лазаров со осум одбрани беше најдобриот стрелец на натпреварот.

- Полска е подобра од таа од Европското со подобар стратег. Не беше ништо случајно. Со судиска наклонетост 55:45. Направивме доста грешки и промашивме зицери. Со Тунис ќе биде многу поквалитетен и подобар натпревар, изјави Лазаров.