Loading Video...
Ракомет
14. May 2021 - 15:48

Лазаров со Нант подобри во Веспрем во првиот четвтфинален меч од ЛШ

Во елитната Лига на шампиони комплетирани се првите средби од четвртфиналната рунда 
 
Откако германски Кил и Барселона во средата славеа во дуелите против ПСЖ и Мешков Брест вчера, до победи стигнаа екипите на Нант и Алборг. 
 
Кирил Лазаров беше стрелец на 4 гола за Нант во победата над Веспрем со 32-28, 
 
Екипата на Алборг славеше победа со пет гола разлика 26-21 против германски Фленсбург
 
Реванш дуелите ќе ги играат на 19 и 20 мај.