Ракомет
5. November 2020 - 11:16

Лазаров со 11 гола и пресуди на Финска

Ракометната репрезентација на Македонија, со убедлива победа од 33:24 над Финска, ги започна квалификациите за пласман на Европското првенство. Националниот тим на теренот го предводеше капитенот Кирил Лазаров кој постигна 11 голови.
 
Еден од головите на 40-годишниот Лазаров ги импресионираше и луѓето од ЕХФ.
 
„Жива легенда“, е насловот на видеото во кое ЕХФ го постави „проектилот“ на македонскиот капитен.