Loading Video...
Фудбал
24. December 2018 - 19:34

Лазаров: Не очекуваат тешки дуели на следниот Мундијал

Македонската ракометна репрезентација  денеска и официјално стартуваше со подготвките за Мундијалот во Германија и Данска.  Поради божиќните празници или обврски кон клубовите на првата прозивка недостасуваше селекторот Гонзалез и интернационалците Ристовски, Филип Лазаров и Талески.  Да го слушнеме првиот коментар од капитенот Кире Лазаров.