Loading Video...
Ракомет
11. January 2020 - 17:06

Лазаров и Митревски во „Топ 5“

Нашите ракометари Кирил Лазаров и Никола Митревски се најдоа во ТОП 5-те на вториот натпреварувачки ден на Европскиот шампионат. 
 
Капитенот Кирил Лазаров кој со својот деветти гол и донесе значајна победа на Македонија на стартот на шампионатот е на врвот на најубави голови. Токму победничкиот гол на Лазаров е прогласен за најубав на вториот ден на ЕУРО. 
 
Никола Митревски пак во триумфот на црвено-жолтите партиципираше со 15 одбрани, а оваа е прогласена за втора најубава на денот.