Лавров: Москва ќе протера британски дипломати | Сител Телевизија
Loading Video...
Свет
15. March 2018 - 21:02

Лавров: Москва ќе протера британски дипломати

Русија за брзо време ќе ги избрка британските дипломати поради случајот Скрипаљ изјави шефот на руската дипломатија Лавров. Британската влада ја обвини Москва дека стои зад труењето  на екс рускиот шпион Скрипаљ и неговата керќа   со нервен гас  и протера 23 руски дипломати. Кремњ обвинувања ги нарече луди и ја повика владата на Меј да ги сподели доказите.