Џет-Сет
21. December 2019 - 18:55

Ламбе Алабаковски објави радосна вест

Некогашниот  македонски пејач Ламбе Алабаковски и неговата сопруга Maгдалена чекаат втор син.
 
Тој на социјалните мрежи ја сподели радосната вест, а неговите следбеници упатија безброј честитки и искрени желби за радост и среќа.
 
 
Тој е оженет со Магдалена со која го имаат синот Михаил и живеат во Детроит, САД.Некогашната музичка ѕвезда во минатото важеше за вистински заводник кај понежниот пол веќе неколку години не живее во Македонија, но не се занимава и со музика.