Македонија
29. September 2021 - 15:18

Ladna функционални води – Твојот природен избор

Секојдневно сме во потрага во нешта што ќе нѐ направат подобри. 

Бараме природни и едноставни начини како да се грижиме за здравјето, да имаме доволно енергија, да можеме да ги постигнуваме нашите цели и да ги завршуваме многубројните обврски дома и на работа.

Следејќи ги потребите кои ги наметнува ова динамично, современо секојдневие, како и светските трендови за здрава и природна конзумација, Ladna разви нова линија на производи – Ladna функционални води. Со големо задоволство, Ви ги претставуваме Ladna Anti-Aging и Ladna Immunity!

https://www.youtube.com/watch?v=qdktjsqszE8

Ladna Anti-Aging и Ladna Immunity се произведени од природна изворска вода Ladnа, збогатени со природна арома на овошје, функционални додатоци и витамини.

Со природна арома на малина и концентриран џус од ацерола,Ladna Anti-Aging во својот состав содржи и витамин Е кој ги заштитува клетките од оксидативен стрес. 

Ladna Immunity е збогатена со природна арома на мандарина и цвет од портокал, екстракт од шипка и витамин Б6 којшто го подобрува функционирањето на имунолошкиот систем. 

Шипката и ацеролата се едни од најбогатите извори на витамин Ц, а со едно испиено шишенце Ladna Anti-Aging или Ladna Immunity внесуваш и 75% од препорачаната дневна количина на витаминот Е и витамини од групата Б (ниацин, пантотенска киселина, витамин Б6, фолна киселина, биотин и витамин Б12).

Без бои, без конзерванси и без вештачки засладувачи, Ladna функционалните води се твојот природен избор за повеќе свежина и здравје секој ден.

Дознај повеќе на официјалната веб страна и на профилите на Facebook и Instagram