Фудбал
14. November 2016 - 10:20

Квалификации за СП:Грците спасија пораз во финишот

Очекувани победи на фаворитите и ремито на Грција и БиХ го облежаа третиот ден од натпреварите, кои во рамките на четвротто коло се играат во квалификациите за пласман на Светското првенство.
 
Грција, во најинтерсниот дуел, ја пречека БиХ и успеа да извлече нерешен резултат во 96.минута со голот на Цавелас. Претхдно БИХ поведе во 32.минута со автоголот на грчкиот голман Карнезис.
 
Двете репрезентации натпреварот го завршија со десетмина на теренот, во 80.минута Џеко го доби вториот жол картон, а грчкиот играч Пападопулос доби директен црвен картон.