Фудбал
7. October 2016 - 0:35

Квалификации за СП: Хрватска го прегази Косово

Во рамките на Групата - И иако без неколку важни играчи Хрватска во Скадар го совлада Косово убедливо со 6-0.

Јунак на гостите беше Манџукиќ со хет-трик во првиот дел. Голови постигнаа уште и Митровиќ, Перишиќ и Калиниќ.
Во останатите средби  Исланд -Финска 3-2 и Турција-Украина 2-2.