Фудбал
12. October 2016 - 8:31

Квалификации за СП: Германија продолжи со победите

Репрезентацијата на Германија е една од четирите селекции кои имаат максимален учинок по трите кола од квалификациите. Синоќа Ферманија ја победи Северна Ирска со 2:0 во рамки на дуел од Ц групата.

 Резултати на синоќа одиграните натпревари:
Ц група: 
Германија - С.Ирска 2:0, 
Норвешка - Сан Марино 4:1
Чешка - Азербејџан 0:0.
Табела: Германија 9 бодови, Азербејџан 7, С.Ирска 4, Норвешка 3, Чешка 2, Сан Марино 0.
Е група: 
Данска - Црна Гора 0:1, 
Полска - Ерменија 2:1,
Казахстан - Романија 0:0.
Табела: Црна Гора 7, Полска 7, Романија 5, Данска 3, Казахстан 2, Ерменија 0.
Ф група:
Словенија - Англија 0:0,
Словачка - Шкотска 3:0 и
Литванија - Малта 2:0.
Табела: Англија 7, Литванија 5, Словенија 5, Шкотска 4, Словачка 3, Малта 0.