Фудбал
10. October 2016 - 11:32

Квалификации за СП: Франција и гостува на Холандија

На „Амстердам Арена“ вечер со почеток од 20 часот и 45 минути Холандија ја пречекува Франција во дербито на 3.коло од квалификациите за Светското првенство 2018.
За апсолутни фаворити важат селекциите на Холандија и на Белгија против Фарските Острови односно Гибралтар.
 
Во истиот термин ќе почнат уште осум други натпревари.
 
Распоред на вечерашните средби од квалификациите за фудбалскиот Мундијал во Русија:
 
Група А:
Холандија – Франција,
Шведска – Бугарија,
Белорусија – Луксембург.
 
Група Б:
Фарски Острови – Португалија,
Андора – Швајцарија,
Летонија – Унгарија.
 
Група Х:
Босна и Херцеговина – Кипар,
Естонија – Грција,
Гибралтар – Белгија.