Фудбал
7. October 2016 - 0:32

Квалификации за СП: Дербито без победник, Албанија на врвот

Фудбалските селекции на Италија и Шпанија одиграа 1-1 во нашата квалификациска група во која игра и Македонија со што Албанија по победата во Лихтенштајн од 2-0 изби на врвот со 6 бода. 

Македонија загуби од Израел со 1-2 и е без бодови.