Кошарка
11. November 2017 - 19:17

Квалификации за ЕП (ж): Одличните Македонки загубија од Италија

МАКЕДОНИЈА – ИТАЛИЈА 52:61 (14-19; 11-14; 13-11; 14-17) Гивенс 22, Митрашиновиќ 12 и Кметовска 10