Фудбал
11. October 2016 - 14:29

Квалификации СП 2018: Словенија домаќин на Англија

Ширум Европа вечер ќе се одиграат последните девет натпревари од 3.коло од континенталните квалификации за Светското првенство 2018.
Најинтересниот натпревар ќе се игра во Љубљана, каде Словенија ја пречекува селекцијата на Англија
 
Распоред на натпреварите по групи:
Ц група: 
Германија – Северна Ирска, 
Чешка – Азербејџан и 
Норвешка – Сан Марино.
 
Е група: 
Данска – Црна Гора, 
Казахстан – Романија и 
Полска – Ерменија.
 
Ф група: 
Словенија – Англија, 
Словачка – Шкотска и 
Литванија - Малта.
 
Сите натпревари почнуваат во 20:45 часот, освен средбата Казахстан - Романија која почнува во 18 часот.