Фудбал
17. December 2017 - 15:21

КУП: Вардар избори четвртфинале со Шкендија

Фудбалеерите на Вардар го совладаа Шкупи со 2-0 во реванш осминафиналниот дуел од националниот куп и се пласираа во 1/4 финалето каде ги очекува двомеч со Шкендија.

Максимов и Николов беа стрелци на головите за црвено-црните на средбата во Ѓорче Петров. 
Првиот дуел заврши без победник 1-1.