Фудбал
21. February 2018 - 10:11

КУП: Вардар и Шкендија во битка за полуфинале

Попладнево во рамките на четвртфиналето на купот на Филип Втори , Вардар и Шкендија ќе го одиграат првиот натпревар. Средбата започнува во 14ч. а победникот од овој двомеч ќе му се приклучи на триото Пелистер, А.Пандев и Ренова кои веќе обезбедија пласман во полуфиналето. 
Одложениот меч од 19. коло Силекс-Скопје ќе се одигра на 7. март.