Фудбал
15. September 2020 - 13:14

КУП: Силекс на гости кај Тетекс

ВО ФФМ денеска беа извлечени двојките за 1/16 финалето на националниот фудбалски куп:

Слога Виница – Шкупи
Вардар Форино – Вардар Скопје
Охрид – Ренова
Лабуништа Тетекс – Силекс
Кит Го – Скопје
Победа – Македонија ЃП
Љуботен – Пелистер
Каменица Саса – Борец
Гостивар – Тиквеш
Влазерими – Работнички
Велешта – Кожуф
Росоман – Беласица