Фудбал
7. December 2015 - 13:04

КУП: Работнички и Шкендија се „промашија“

Во Фудбалската федерација на Македонија, во понеделникот, со жрепка беа извлечени полуфиналните двојки во Купот на Македонија.
 
Полуфиналните двојки ги формираа Брегалница и Работнички, односно Хоризонт Турново и Шкендија.
 
Првите натпреварите ќе се играат на 2. март, а реваншите се на 13. април.