Фудбал
2. March 2016 - 10:36

КУП: Попладнево први 1/2 финални дуели

Четири екипи стартуваат попладнево во битката за финалето на националниот фудбалски куп. 

Средбите се закажани во Кочани и Турново.
1/2 ФИНАЛЕ
Кочани: Брегалница – Работнички (судија Димитар Мечкаровски)
 
Турново: Х. Турново – Шкендија (судија Александар Ставрев)
 
Реванш дуелите се закажани за 13 април.