Фудбал
7. November 2018 - 16:53

Куп: Победа со ново изненадување во Тетово

Попладнево се одиграа првите четвртфинални дуели од националниот фудбалски куп.
Постигнати се следните резултати:
КУП 1/4 финале
Силекс- Беласица 0-2
Шкендија - Победа 0-1
Македонија ЃП-Работнички 1-0
А.Пандев - Кораб 3-1