Фудбал
13. April 2016 - 10:07

КУП: Брегалница ќе бара победа во Скопје

Попладнево се играат реванш средбите од домашниот фудбалски куп кои ќе ги обезбедат финалистите на нашето најмасовно натпреварување. 

Во поинтересниот дуел на Филип Втори Работнички ќе ги брани оние 1-1 од првата средба со Брегалница додека Шкендија е домаќин на Х. Турново. 
Првата средба во Турново заврши со победа на тетовчани од 2-0. 
Почетокот на натпреварите е во 16ч.